En Uygun GAP Turu

KEYFE KEDER GAP TURU

KEYFE KEDER GAP TURU  /  

Antalya Çıkışlı

Tur Programı

1.GÜN: ANTAKYA-UZUN ÇARŞI - MOZAİK MÜZESİ - St. PİERRE KİLİSESİ-GAZİANTEP-ZEUGMA MÜZESİ

Değerli misafirlerimiz,  Otobüsümüzde sizlere ikram edeceğimiz ikramlarımız eşliğinde Hatay'a doğru yolculuğumuz başlıyor.  Belen Geçidine çıkarak Amik Ovası ve Amanos Dağları' nın doyumsuz manzarasını izleyerek Antakya'ya ulaşıyoruz. Antakya merkezde bulunan, dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Antakya Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. St.Pier Kilisesi’ni  Habibi Neccar Camii’ni ziyaret ederek tarihi Uzun Çarşı’ya giriyoruz. Peynirciler Çarşısı, Baharatçılar Çarşısı,Ayakabıcılar Çarşısı’nı gezerek geçip Çınaraltı’na gidiyoruz. Burada ünü dünyaya yayılmış kömürde Antakya künefesinin yapılışını öğreniyor ve tadına bakıyoruz.Künefenin ardından kahve ve çaylarımızı içiyor ve tekrar yürüyüşümüze devam ediyoruz. Uzun çarşının içerisinden Antakya’ya özgü el işi ve ahşap ürünlerden alma imkanı buluyoruz.Antakya gezimizin ardından GaziantepZeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesini geziyoruz ve  Bölgenin en çarpıcı özelliğinden olan Çarşıları, İmam Çağdaş vb. baklavacılar önünde vereceğimiz mola sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

 

2.GÜN: BİRECİK – KELAYNAK KUŞLARI – HALFETİ – HALFETİ TEKNE TURU – ATATÜRK BARAJI – NEMRUT DAĞI – KA

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Birecik’e dünyada nesli tükenmekte olan sadece Fas ve Birecik’te bulunan kelaynak kuşlarını görüyoruz. Barajı’nın yapımı sonrasında bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Birecik Baraj Göl’ü üzerinde 1 saat süren Tekne Turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gördükten sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz. Halfeti’den ayrılarak. Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli projelerinden bir tanesi olan, Fırat Nehri üzerine kurulan Atatürk Barajını seyir terasından izliyoruz. Baraj gezisinin ardından Adıyaman’a hareket ediyoruz. Minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia Tapınağı, sonrasında gün batımı için Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos'a ait Tümülüs ve Kutsal alanlarıdır. Batı ve doğu terası bağış sunağı, güneşin batışı sonrası otele varış. Akşam yemeği ve konaklama.

3.GÜN MARDİN – MİDYAT- MİDYAT KONUK EVİ-MOR GABRİEL MANASTIRI-HASANKEYF

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında,gezimize Zeynel Bey Türbesi, İmam Abdullah Türbesi, El Rızık Camisi, Sultan Süleyman Camisi, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Tarihi Hasankeyf Kalesi, Küçük Saray, Artuklu Döneminde var olan Eski Darphane ve Mağara Evleri gördükten Hasankeyf gezimizi tamamlayıyoruz.Ardından Mor Gabriel Manastırını  (Süryani Kadim Cemaatinin ünlü ve büyük yapıtlarından biridir. Meşe ağaçları ile kaplı yüksekçe bir tepede yapılmıştır. Manastırın temelleri Savurlu Mor Smuel ile Kartminli Mor Şemun tarafından 397 yılında atılmış ve yapı kısa sürede tamamlanmıştır. Değişik tarihlerde içine ve dışına ekler yapılmıştır. 615 ve 1049'da Metropolitlik Merkezi olan manastırda, Kral Arcadius (395-408) zamanında Mor Şemun tarafından barınma ve dua yerleri yapılmıştır. Kral Theodosius (408-450) çağında lahitlerin konacağı abide evi, Meryemana Kilisesi, Resuller Kilisesi, Kırkşehit Kilisesi, Mor Smuel Mabedi, kral kızı Theodora'nın Mor Smuel tarafından iyileştirilmesi nedeniyle Theodora Kubbesi, Mor Şlemun Mabedi yapılmıştır.) ziyaret edip, Sıla Dizinin çekildiği ve birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evini geziyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından gümüş ve telkari satın alınabilecek çarşıda serbest zaman veriyoruz. Ardından yolculuğumz hasankef istikemtine doğru devam ederken otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

 

4.GÜN: MARDİN – KASIMİYE MANASTIRI – ABBARALAR -ŞANLIURFA –GÖBEKLİTEPE BALIKLI GÖL - HARRAN – HARRAN

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasimiye Medresesi’ni geziyoruz. Eski Mardin’i gezmeye başlıyoruz. Eski bir Ermeni Konağı olan Eski PTT Binası, Şehidi Camii görerek, Tarihi Çarşılarını, sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan Abbaraların içerisinde yürüyoruz. Minaresi ile meşhur Ulu Camii görüyoruz. Çarşılar için verilen serbest zaman ardından, Tarihi İpek Yolu, Kızıltepe - Viranşehir üzerinden Peygamberler Şehri olan, hepimizin hafızalarında Çiğ Köfte, Balıklı Göl, Harran denildiğinde aklımıza gelen şehir Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz.Şanlıurfa’nın en popüler ilçesi olan Harran ile gezimize başlıyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehrinin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi ( Harran Üniversitesi ), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Harran’dan ayrılarak Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. Arzu eden konuklarımız ile akşam yemeği sonrasında Urfa kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi eğlencesine katılabilirler.

5.GÜN: ŞANLIURFA-BALIKLI GÖL -ANTALYA

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında,Balıklı göl ve çevresinde yapacağımız gezi ve alışveriş sonrasında otobüsümüze yerleşerek,dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Gece saatlerinde Antalya'ya varırken sizlerle başka bir turda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Tura Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olanlar

* 1 Gece Gaziantep Tilmen Otel  Konaklama 

* 1 Gece Adıyaman  Antiochos Otel   Konaklama 

* 1 Gece Mardin  Yaygrand Otel   Konaklama

* 1 Gece Şanlıurfa Manici Otel   Konaklama

* Mercedes Tourısmo veya Travego Lüks Otobüsler İle Ulaşım 

* Çevre Gezileri 

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Otobüs İçi İkramları 

* Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı 

* Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği 

* Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

*Ekstra geziler

*Öğlen yemekleri

*Sıra gecesi

*Müze ören yeri girişleri

*Minübüs Ücretleri

Ek Hizmetler

Kalkış & Dönüş

Her turumuzda bulunan kişi sayısına gore araç tayin edilmekte olup, sıralama aşağıdaki gibidir.

31 kişi ve uzeri Mercedes Travego -Tourismo , Man Fortuna ,  Safir

27 kişiye kadar luks Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

15 kişiye kadar Mercedes Sprinter-Volkswagen Crafter araclar kullanılır.

Konaklama

YAYGRAND OTEL

,

Güneydoğunun diller ve dinler diyarı Mardin'in haklı gururu olduğunu düşündüğümüz XXI Yüzyılın modern mimarisini ve Güneydoğunun konukseverliğini yaşatacağımız 4 yıldızlı YAY GRAND OTEL sizleri Mardin in mistik havasını solumaya davet ediyor.

TİLMEN OTEL

,

4 yıldızlı Tilmen Otel açıldığı günden bu yana hiç terk etmediği ‘gelin farkı göreceksiniz’ parolası ile sürekli kendini yenileyerek siz sayın konuklarımıza hizmet vermeye devam etmektedir. Tilmen Otel lokasyon olarak Gaziantep’in Tarihi dokusunun içerisinde Bakırcılar çarşısı, Elmacı Pazarı ve Tarihi Hanlara,Gaziantep Kalesine,Kültür Yoluna,Unesco Korumasında olan Gastronomi Mutfağına hizmet veren Lokantalara,Mevlevihane Müzesine,Hazreti Yuşa Peygamber Türbesine,Bedestenlere,Hükümet Konağına,Yeni Valiliğe,Turizm il Müdürlüğüne ,Şehir Stadyumuna sadece 10 dakikalık yürüme mesafesindedir.

ANTİOCHOS OTEL

,

Ödeme

Yorumlar

Tarihleriniz esnek mi?
Takvimden en uygun fiyata sahip tarihleri bulun.
Dönem Fiyatlarını Göster
Bize Ulaşın