'

Salda Gölü Turu

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın

Salda Gölü Turu

, Antalya Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtici Turları
 • Alt Kategori :
  Doga Turları, Gunubirlik Turlar
 • Süre :
  Günübirlik
 • Transfer Hizmeti :
  Minibüs ile Ücretsiz Transfer
 • Tavsiyeler :
  Eşsiz
 • Otellerden Ücretsiz Transfer :
  Tüm sezonda her gün

Salda Gölü muhteşem doğası ve magnezyumdan aldığı beyaz rengi ile herkesi büyüleyen Salda Gölü’nü doyasıya gezebilir, gölde yüzebilir veya güneşlenebilirsiniz. Tüm bu güzelliklere sizler de doymak istiyorsanız BlueHolidays ile Antalya Çıkışlı Salda Gölü Turuna katılabilirsiniz.

0.00 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Salda Gölü Turu Kalkış: Antalya Tur Tarihi : Süre : Günübirlik
Talep Gönder

Ülkemizin her köşesi gezilmesi, görülmesi gereken güzelliklerle dolu. Bunlardan biri de Akdeniz bölgesi sınırları içinde yer alan Salda Gölü. Turkuaz rengindeki suyu ve sahip olduğu beyaz kumları ile Salda Gölü, herkesin hayranlık duyduğu Maldivler’e benzerliğiyle dikkat çekiyor. Burdur’un Yeşilova ilçesinde bulunan doğa harikası Salda Gölü sahip olduğu 185 metre derinlik ile Türkiye’nin en derin gölü olma özelliğini taşıyor. Ayrıca suların çekildiği zaman ortaya çıkan 7 beyaz ada, görsel bir şölen yaratıyor.

 

Mars’ın Özelliklerini Taşıyor

Salda Gölü sunduğu görsel şölenin yanında Mars’ın yüzeyine benzerliği ile de tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Kayaç oluşumları ve kumullarıyla Mars’ın jeolojik yapısına benzerliği dikkat çekiyor.

 

Gizli Cennet

Salda Gölü sahip olduğu eşsiz güzelliğe rağmen dağların arasında saklanmış olması sayesinde bakirliğini hala kaybetmedi. Denizli - Antalya karayolu üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlanabilecek bir lokasyona sahip olmasına rağmen yol üzerinde yer almadığı için fazla bilinmiyor. Gölün çevresi turistik olmayan küçük köylerle çevrili. Genellikle yerel halk tarafından piknik alanı olarak da kullanılan Salda Gölü’nün etrafında küçük işletmeler de bulunuyor. Ayrıca kamp alanları ve göl manzaralı oteller konaklamalı turistler için farklı bir deneyim sunuyor. Göle bir gezi düzenlerseniz etrafında bisiklet ile de tur atabilirsiniz. Ayrıca kuş gözlemleri için de özel bir bölge olan Salda Gölü, farklı deneyimler yaşamak isteyenler için bir cazibe merkezi. Maldivler’i andıran turkuaz rengindeki berrak su, dalış yapanların da yeni keşfettiği bir adres. Yaz aylarında suya girmek isteyenler için gölün belirli yerlerinde plaj bulunuyor. Plaj dışındaki alanlarda suya girmek ise tehlikeli.

 

Beyazlığının Nedeni Magnezyum

Tektonik bir krater gölü olma özelliğini taşıyan Salda Gölü soda ve magnezyum açısından oldukça zengin. Sahip olduğu fazla magnezyum ve soda oranı aynı zamanda kumsalının beyaz renkte olmasını sağlıyor.

 

Yurtiçi turlarımızda Müze ve Ören yerlerine girişte avantaj sağlamak için www.muzekart.com adresinden Müze Kartlarınızı çıkartmanız önerilir.

MüzeKart Nedir ?

MüzeKart ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne bağlı 300’den fazla müze ve ören yerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret edebilir, tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Satın almak için lütfen tıklayınız!

 

Tur Programı

Tur Programı


1 ) Transferin tarafımızdan yapılması halinde, müşteriler sabahleyin acentamızın belirlemiş olduğu depar saatine göre otellerinden alınırlar.
2 ) Transfer araçları 10:30 - 11:00 sularında SALDA GÖLÜ'ne ulaşırlar.
3 ) Tesiste müşterilere SALDA GÖLÜ hakkında bilgilendirmeler ve dikkat etmeleri gereken konular anlatılır.
4 ) Misafirlerin gölde vakit geçirip, mevsim durumuna göre yüzmeleri için serbest zaman verilir. 
5 ) Saat 14:00 sularında öğle yemeği için bir saatlik yemek molası verilir.
6 ) Yüzme molası ve bol bol fotoğraf çekmeleri için serbest zamana devam edilir.
7 ) Video ve fotoğraf seyrinden sonra misafirlerimiz lüks araçlarla alındıkları noktaya bırakılmak üzere yola çıkarlar.

Fiyata Dahil Olanlar

Gidiş - dönüş transferleri.
Tam parkur , tam gün doğa turu.
Profesyonel rehberlik.
Öğle yemeği .( Izgara tavuk, pilav çeşitleri, salata çeşitleri ve mevsim meyveleri bulunmaktadır.)
Tüm misafirlerimiz transfer süresince ferdi koltuk sigortası ile ; Etkinlik süresince de ferdi kaza sigortası ile sigortalıdır.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • İçecekler
 • Fotoğraflar ve videolar
İçeçekler
Tur esnasında öğle yemeği ikram olarak sunulmaktadır. Yemek esnasında tüm içecekler siz değerli misafirlerimize uygun ücretler ile sunulmaktadır.

Ulaşım

Buluşma noktalarından 15 kişilik Minibüsler ile başlayan yolculuğumuz, benzersiz manzara eşliğinde ücretsiz olarak gidiş ve geri dönüş hizmetimizle sağlanmaktadır.

Copyright 2018 blueholidays | All Rights Reserved.