'

Konaklamalı Rafting Turu

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın

Konaklamalı Rafting Turu

, Antalya Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  YURTİÇİ TURLAR
 • Alt Kategori :
  DOĞA TURLARI
 • Süre :
  2 Gün
 • Konaklama :
  Perge Doğa Evleri
 • Transfer Hizmeti :
  Ücretsiz Transfer
 • Tavsiyeler :
  Adrenalin, Macera

Köprülü Kanyondaki Köprüçay'da tüm gün süren rafting macerası ile tatilinize adrenalin katmadan tatili sonlandırmayın. Rafting ardından eşsiz doğa manzarasının bulunduğu Perge Doğa Evleri'nin şömineli taş evlerinde muhteşem doğasıyla yeşilin ve mavinin buluştuğu olağan üstü atmosferde unutulmaz bir gece yaşayın. Köprülü Kanyon’un tertemiz dağ ve orman havası, gürül gürül sularıyla, doğa ile tatili birlikte yaşayabileceğiniz huzur dolu, eşsiz bir konaklama deneyimi sunuyoruz.

0.00 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Konaklamalı Rafting Turu Kalkış: Antalya Tur Tarihi : Süre : 2 Gün
Talep Gönder

Rafting nasıl yapılır? Bu soruyla çok sık karşılaşmaktayız. Şimdi bu soruyu cevaplamaya çalışalım. Rafting sporunda eğitim ve sınav aşamaları yoktur. Spora başlamadan önce verilen 45 dakikalık brifing ile çok rahat bir şekilde rafting yapılabilir. Bu eğitim videosunu rafting eğitimi sayfamızdan izleyebilirsiniz. Bu yüzden çok da vakti olmayan ama ekstrem sporlar ile uğraşmak isteyen insanların en büyük tercihlerinden birisidir. Eğitime ihtiyaç duymayan bu spor, aynı zamanda herhangi bir kas gücüne ya da herhangi bir beceriye de ihtiyaç duymaz. Evet, bu sporda kürek çekmektir asıl olan, ancak herhangi bir kas gücüne dayalı değildir bu kürek çekme işlemi. Önemli olan doğru yerde, doğru zamanda ve diğer ekip arkadaşlarınızla uyum içerisinde kürek çekmenizdir. Dolayısıyla rafting, diğer ekstrem sporlara göre oldukça kolay yapılabilir bir spordur.

 

Ancak elbette ki her sporda olduğu gibi bu sporda da belirli zorluk seviyeleri vardır. Bu seviyeler Derece 1’den Derece 6’ya kadar katlanarak gider. Derece 1 genellikle debisi biraz daha düşük ve daha az şiddetle akan nehirler üzerinde yapılan, bu spora ilk defa başlamış, hatta 18 yaşından küçükler için uygun olabilecek bir derecedir.

 

Ama dereceler arttıkça, nehirlerin debisi ve akma şiddeti de o oranda artar. Örneğin derece 3 olan nehirlerden birisi olan Melen rafting sporu açısından zorlu sayılabilecek bir nehirdir. Özellikle bahar aylarında karların erimesi ile debisi artan Melen rafting severler için oldukça büyük bir mücadele ortaya koyar. Bunun yanı sıra Melen çayının bulunduğu Düzce rafting sporunun yapılabildiği mevsimlerde oldukça soğuk olacağından katılımcılar nehrin azgın suları ile mücadele etmenin yanı sıra dondurucu soğuklar ile de mücadele etmek durumunda kalacaklardır.

 

Ancak hemen hemen bütün rafting merkezleri, sporculara dalgıçların da kullandığı neopren elbiselerden verir. Bu elbiseler tamamen su ve soğuk geçirmez değildir. Ancak sizleri bir nebze de olsa soğuktan koruyacaktır. Zaten bu sporu yaparken salgılayacağınız adrenalin ve bir saniye bile durmadan yapacağınız hareketler üşümenizi önleyecek ya da en azından geciktirecektir.

 

Rafting’in derecelerinden söz ediyorduk. Derece 6, en zorlu nehirleri ifade eder. Debisi çok yüksek, akış hızı inanılmaz boyutlarda olan bu nehirlerde, şelaleler ve kayalar gibi sporcuları engelleyecek birçok engel bulunur. Bahsi geçen sporu yapabilmek için herhangi bir tecrübeye ve bilgi birikime sahip olmak gerekmez dedik ancak bu dereceye sahip olan nehirlerde bu sporu yapmak tecrübeliler için bile oldukça zordur. Dolayısıyla bu spora yeni başlayan insanların bu dereceli nehirlerden uzak durması tavsiye edilir.

 

Ancak yine de bu sporda bir miktar tecrübeli iseniz ve ekip arkadaşlarınız da tecrübeli insanlardan oluşuyor ise, bunun yanı sıra rehberiniz de bahsi geçen nehirde çok vakit geçirdiyse derecesi 6 olan nehirlerde bu sporu gene de yapabilirsiniz. Elbette zorluk arttıkça salgılanan adrenalin ve dolayısıyla duyulan zevk de o derece artacaktır. Ancak gene de suya düşmeye, ıslanmaya, bolca su yutmaya ve üşümeye şimdiden hazırlıklı olun.

 

Özetle, rafting sporu diğer ekstrem sporlara nazaran daha kolay olan, herhangi bir eğitim aşaması olmayan dolayısıyla da sınava girip bröve almanızı gerektirmeyen ekstrem bir spordur. Bu sporu yapabilmek için 14 yaşını geçmiş olmanız ve kalp rahatsızlıkları gibi kronik rahatsızlıklara sahip olmayan bir bünyeye sahip olmanız gayet yeterlidir.

 

 

Yurtiçi turlarımızda Müze ve Ören yerlerine girişte avantaj sağlamak için www.muzekart.com adresinden Müze Kartlarınızı çıkartmanız önerilir.

 

MüzeKart Nedir ?

 

MüzeKart ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne bağlı 300’den fazla müze ve ören yerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret edebilir, tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

 

Satın almak için lütfen tıklayınız!

Tur Programı

Tur Programı

TUR PLANI

 

1 ) Transferin tarafımızdan yapılması halinde, müşteriler sabahleyin acentamızın belirlemiş olduğu depar saatine göre belirlenen bölgelerden alınırlar.

2 ) Transfer araçları 10:30 - 11:00 sularında KÖPRÜLÜ KANYON'daki tesisimize ulaşırlar.

3 ) Tesisimizde müşterilere rafting sporunun incelikleri, dikkat etmeleri gereken konular ve malzemelerin kullanılması ile ilgili bilgiler uygulamalı olarak anlatılır.

4 ) Rafting sporuna hazırlanan sporcuların başlama noktasına transferi yapılır. hemen ardından rafting başlar.

5 ) Sporcular ilk rapitten geçtikten hemen sonra BÜĞRÜM KÖPRÜ ' de mola verirler. Tarih ve doğanın kucaklaştığı bölgede sporcular berrak suda gönüllerince yüzerler. Dileyen misafirlerimiz Köprülü Kanyon' a ismini veren Antik Köprü üzerinden geçip manzaraya bir de tepeden bakarlar.

6 ) Saat 13:00 sularında öğle yemeğine giren sporcular bir saatlik yemek molasının ardından tekrar kendilerini coşkuyla akan nehre bırakırlar.

7 ) Nehir boyunca eğlenceli dakikalar yaşayan sporcular 16:30 sularında bitiş noktasına ulaşırlar. Buradaki kafeteryamızda misafirlerimiz dinlenip duş alabilirler; kıyafetlerini değiştirebilirler.

8 ) Tüm misafirlerimiz hazır olduğunda o grubun yatığı Rafting Turu'nun videosu dev ekran TV'lere koyulur ve misafirler videoyu seyrederler. Dilerlerse bu videoyu satın alabilirler.

9 ) Ayrıca tüm gün boyunca rafting yaparken, kanyon turunda, yüzme molalarında, adrenalin dolu parkurlarda gizlice veya misafirlerimize belirtilerek fotoğraflar çekilir. Bu fotoğraflar da bitiş noktasındaki kafeteryamızda asıl ve katılımcılarımızın seyrine sunulur. Dileyen misafirlerimiz bu fotoğraflardan da satın alabilirler.

10 ) Video ve fotoğraf seyrinden sonra misafirlerimiz eşsiz doğa içerisindeki Perge Doğa Evleri’ne geçiş yaparlar.

11 ) Şömineli taş evlerde konaklama yapan misafirler yeşilin ve mavinin buluştuğu bu eşsiz doğa içerisindeki otelimizde sabah kahvaltısına geçerler.

12 ) Sabah kahvaltısının ardından alındıkları noktaya bırakılmak üzere lüks araçlarla yola çıkarlar.

Fiyata Dahil Olanlar

TUR PARKURU:

 

Parkur 14 kilometrelik nehir şeridinde uluslararası standartlara göre 1 ve 2 zorluk dereceli rapitlerden oluşmaktadır. Start tarihi roma köprüsünün hemen yanında olup, bitiş noktası Beşkonak'ı 2 kilometre geçtikten sonradır.

 

FİYATIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

Klimalı araçlarla gidiş - dönüş transferleri.

Tam parkur rafting turu.

Standart rafting ekipmanları.

Profesyonel rehberlik.

Açık büfe öğle yemeği .( Izgara tavuk, pilav çeşitleri, salata çeşitleri ve mevsim meyvesi bulunmaktadır. İçecekler fiyata dahil değildir.)

Perge Doğa Evleri'nde konaklama,

Açık büfe kahvaltı,

Tüm misafirlerimiz transfer süresince ferdi koltuk sigortası ile; Rafting süresince de ferdi kaza sigortası ile sigortalıdır.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • İçecekler
 • Fotoğraflar ve videolar
İçeçekler
Tur esnasında öğle yemeği ikram olarak sunulmaktadır. Yemek esnasında tüm içecekler siz değerli misafirlerimize uygun ücretler ile sunulmaktadır.

Ulaşım

Buluşma noktalarından Minibüsler ile başlayan yolculuğumuz, benzersiz manzara eşliğinde ücretsiz olarak gidiş ve geri dönüş hizmetimizle sağlanmaktadır.

Online veya Etkinlik Öncesi Ödeme İmkanı

Perge Doğa Evleri

, Butik

Perge Pansiyon; Köprülü Kanyon Milli parkı sınırları içerisinde, şömineli taş evleri, bungalovları, doğal kaynak havuzu ve güler yüzlü personeliyle 10 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir.Tarihi taş köprüsü, Selge antik şehri ve muhteşem doğasıyla yeşilin ve mavinin birleştiği olağan üstü bir atmos

Copyright 2018 blueholidays | All Rights Reserved.