En Uygun Erzurum - Kars Turu

KEYFE KEDER UÇAKLI KARS-ERZURUM

KEYFE KEDER UÇAKLI KARS-ERZURUM  /  

İstanbul Çıkışlı

Batı’nın en doğusu, Doğu’nunsa en batılı şehri Kars'a yolculuğa hazırmısınız?

Tur Programı

1.GÜN İSTANBUL-ERZURUM-KARS

Değerli  misafirlerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanın’dan Pegasus havayollarının PC2550 sefer sayılı 06:50 de kalkan Saw-Erzurum uçağı ile hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Havaalanı çıkışında bizi bekleyen rehberimiz ve aracımız ile buluştuktan sonra,yaklaşık iki buçuk saatlik yolculuk sonrası Kars şehir merkezine geliyoruz.  Osmanlı İmparatorluğu'nun en fazla eser bıraktığı doğudaki tek şehir olan Kars’ta, alacağımız öğle yemeği (ekstra) sonrasında, Rus işgali sırasında yapılan ve günümüze hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Kars Müzesi, Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Tren Garı, Vilayet Konağı, PTT Binası, Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Kale, On iki Havari Kilisesi, Taş Köprü, Namık Kemal’in evi, Rus dönemi taş yapılarından olan Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Binası, Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi) göreceğimiz yerler arasında yer alacak. Gezilerimiz ardından, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN KARS-ANİ HARABELERİ-ÇILDIR GÖLÜ

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Harabeleri’ni ziyaret ediyoruz. Uzun bir süre Ermeni Kralları’nın başkenti olan bu şehir; 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateş Gedesi ve bir Gürcü Kilisesi, Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menuçehr Camii’ni gezeceğiz. Ani Harabeleri gezimiz sonrasında, deniz seviyesinden 1959 metre yükselikte bulunan, Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda, kış dönemlerinde, buz tutan olan göl üzerinde kızakla kısa bir tur yapabilir, yürüyüş yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında,otelimize dönüyoruz..  Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz, şehir merkezindeki ışıklandırılmış caddelerde kısa bir yürüyüş gezisi gerçekleştirebilirler.

3.GÜN SARIKAMIŞ-ERZURUM-İSTANBUL

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış Şehitleri Anıtı'nı ve Katerina Köşkü ziyaretimizi yaptıktan sonra kayak merkezine gidiyor ve burada bir süre serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirler telesiyej ile zirveye doğru çıkabilir ve sıcak bir şeyler içebilirler (ekstra) . Serbest zaman sonrasında Erzurum’a hareket. Yolumuz üzerinde Çobandede Köprüsü’nü ziyaret edeceğiz. Erzurum’da ilk durağımız meşhur cağ kebabı olacak (ekstra). Öğle yemeğimizden sonra Yakutiye Medresesi ile Erzurum gezimize başlıyoruz. Ardından Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Bu ziyaretlerimizin ardından otantik Erzurum Evi'nde çay ve kahve molası veriyoruz. Günümüzü meşhur oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz ile sonlandırıyoruz.Akşam saatlerinde Erzurum havalimanından  Pegasus havayollarının PC2558 Erzurum-Sabiha Gökçen 20.45 uçuşu ile gezimiz son buluyor. 

Tura Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olanlar

*Saw-Erzurum-Saw Uçak biletleri

*2 gece Kars Wintercity  vb.Otel yp konaklama

*Minibüs ile ulaşım

*Rehberlik

*Seyahat Sigortası
* Tüm Öğlen yemekleri

Fiyata Dahil Olmayanlar

*  Kişisel harcamalar, Alışverişler


*  Çıldır Gölü Kızaklı Fayton turu 


*  Müze Giriş Ücretleri 


*  Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej biniş ücretleri


 

 

Ek Hizmetler

Kalkış & Dönüş

Pegasus havayolları ile Saw -Erzurum-Saw uçuşları,

Şehir için gezileri  16+1 kişilik araçlarla yapılacaktır.

Ödeme

Yorumlar

Tarihleriniz esnek mi?
Takvimden en uygun fiyata sahip tarihleri bulun.
Dönem Fiyatlarını Göster
Bize Ulaşın