'

Perge-Aspendos-Side Turu

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın

Perge-Aspendos-Side Turu

, Antalya Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtici Turları
 • Alt Kategori :
  Doga Turları, Gunubirlik Turlar
 • Süre :
  Günübirlik
 • Transfer Hizmeti :
  Minibüs ile Ücretsiz Transfer
 • Otellerden Ücretsiz Transfer :
  Tüm sezonda her gün

Efsanelerin izlerinde yürüyün! Antalya'ya sadece 15 km uzaklıkta ki Perge ziyareti ile başlayan "Geçmişe yolculuk", tarih ve antik çağ severlerine hitap edecek bir tur. Efsaneye göre, kahin Kalhas liderliğindeki Truvalar tarafından kurulan antik şehir, kesinlikle dikkatinizi çekecektir. Roma dönemine ait bu antik kalıntıları ve anıtlar zengin bir çeşitlilik sağlar: Roma tiyatrosu, etkileyici 10.000 kişilik stadyum, şehrin Helenistik kapısı, Agora, Roma Hamamları, kentin ana caddesindeki kolonlar, çeşme ve basamaklı kanalı...

0.00 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Perge-Aspendos-Side Turu Kalkış: Antalya Tur Tarihi : Süre : Günübirlik
Talep Gönder

Yakındaki ( 50 km) Antik Greko-Romen şehri Aspendos, Eurymedon (Köprüçay ) nehri üzerinde yer almaktadır. M. ö. 5. Yüzyıl da kendi madeni para basan ilk şehirlerden biri olan geçmişte Anadolu'nun Güney bölgesinin kültür ve ticaret merkezi olan Antik Pamfilya'nın en büyük şehridir. Güzel korunmuş ve restore  edilmiş, MS 155.yılında inşa edilmiş Aspendos amfitiyatrosu, önemli bir turistik hedef olmuştur. Daha önce 55.000 seyirciye kadar ağırlayabilen, mükemmel akustik ve sahne dekoruna sahiptir.  Şu anda önemli kültürel etkinlikler, festivaller ve konserler için kullanılır.
Sahildeki güzel Antik Side kenti turu takip ediyor. Alanı küçük, ama çok sayıda kalıntı, liman, kolonlar ve üç tapınak - biri çok popüler olan Apollon Tapınağı- ile kanıtlanan zengin bir geçmişe sahiptir. Antalya'ya dönerken, Kurşunlu Şelalesini ziyaret edecek, serinleyecek ve manzaranın tadını çıkaracağız ve çok sayıda fotoğraf çekeceğiz.

 

Yurtiçi turlarımızda Müze ve Ören yerlerine girişte avantaj sağlamak için www.muzekart.com adresinden Müze Kartlarınızı çıkartmanız önerilir.

MüzeKart Nedir ?

MüzeKart ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne bağlı 300’den fazla müze ve ören yerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret edebilir, tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Satın almak için lütfen tıklayınız!

Tur Programı

Tur Programı

1 ) Transferin tarafımızdan yapılması halinde, müşteriler sabahleyin acentamızın belirlemiş olduğu depar saatine göre otellerinden veya bölgelerden alınırlar.
2 ) Transfer araçları Perge Antik Kentin bulunduğu varış noktasına ulaşırlar.
3 ) Tesisimizde müşterilere bölge ile ilgili bilgiler aklatılır.
4 ) Misafirler bölgeyi gezdikten sonra Aspendos Tiyatrosu'nun olduğu bölgeye geçilir. 
5 ) Burada misafirlerimize 1 saat serbest zaman verilir.
6 ) Serbest zaman sonunda misafirler Side'ye geçip Apollon Tapınağı'nı ziyaret ederler.
7 ) Öğle yemeği için misafirler yemek molasına girerler.
8 ) Yemek molasından sonra misafirlerimiz lüks araçlarla alındıkları noktaya bırakılmak üzere yola çıkarlar.

Fiyata Dahil Olanlar

 • Gidiş ve Dönüş Transferi
 • Öğle Yemeği
 • Çay ve Kahve ikramları
 • Tüm misafirlerimiz transfer süresince ferdi koltuk sigortası ile; Etkinlik süresince de ferdi kaza sigortası ile sigortalıdır.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Alkollü ve Gazlı İçecekler
 • Fotoğraflar ve videolar
İçeçekler
Tur esnasında öğle yemeği ikram olarak sunulmaktadır. Yemek esnasında tüm içecekler siz değerli misafirlerimize uygun ücretler ile sunulmaktadır.

Ulaşım

Buluşma noktalarından 15 kişilik Minibüsler ile başlayan yolculuğumuz, benzersiz manzara eşliğinde ücretsiz olarak gidiş ve geri dönüş hizmetimizle sağlanmaktadır.

Online Ödeme veya etkinlik öncesi nakit ödeme imkanı.

Copyright 2018 blueholidays | All Rights Reserved.